Yerinde Yemek Üretimi

Yemek üretimi sektöründe merkez mutfak kullanılabileceği gibi “uydu mutfak” tabir edilen yerlerde de üretim yapılabiliyor. Yerinde yemek üretimi, hizmet verilen müşterinin belirlediği yerde yemek üretilmesi ve orada sunulması olarak tanımlanır.

Yerinde yemek üretimi genellikle çalışan sayısı fazla olan ve tesisinde yemek hazırlamaya uygun yeri olan işletmeler tarafından tercih ediliyor. İşletmeler kendi faaliyet amaçları dışındaki ihtiyaçlarını diğer uzman firmalar aracılığıyla karşılıyorlar. Yerine yemek üretimi hizmeti ile Emin Catering, tam bu noktada devreye giriyor. Kaliteli hizmet ve verimli çalışma için etkili olan bu yöntem sayesinde işletmeler sadece kendi alanlarına konsantre oluyor.

Yüksek sayıda çalışanı olan işletmeler için nitelikli öğünler yerine yemek üretimi ile mümkün oluyor. Bu hizmeti alabilmek için işletme yemek üretimine uygun bir alan tahsis etmelidir. Tahsis edilen alan, Türk Gıda Mevzuatı’nda belirtilen şartlara uygun hale getirilmelidir. Güvenli yemek üretmek için hijyen şartları her zaman  ön planda tutulmalıdır.

Emin Catering yerinde yemek üretimi hizmetinin her aşamasında, gıda mühendisleri düzenli numuneler alarak gerekli tüm kontrolleri yapmaktadır. Hizmet verilen yerin hijyen kontrolleri ve mutfak bölgesinin dezenfeksiyonu hiçbir detay atlanmadan yapılmaktadır.

YERİNDE YEMEK ÜRETİMİNİN AVANTAJLARI

  • Yerinde yemek üretimi hizmeti, günlük olarak çıkartılacak yemeğin sayısına ve mesai yemekleri gibi ani değişikliklere çok daha kolay uyum sağlar.
  • Yerine yemek üretimi ile yemeklerin sıcak ve hızlı olarak servisi sağlanır.
  • Bu hizmette, yemek sunulan personel sayısı ne kadar çoksa maliyet olarak işletme daha avantajlı olur.
  • Üretimin zamanlaması işletmeye özel olacağı için çalışma programı açısından işletmeye çok daha faydalı olur.
  • Acil yemek ihtiyacı doğduğunda personele ve misafirlere yemek sunulmasında avantaj sağlar.
  • Yaşanılan pandemi süreci göz önüne alındığında, sosyal izolasyon açısından yerinde yemek üretimi çok daha önemli hale geliyor.

Kaliteye, sağlığa ve güvene önem veren işletmeler için yerinde yemek üretimi ile her zaman bir adım öndeyiz. Fabrikalar, yatılı okullar, yurtlar, iftar çadırları gibi pek çok farklı alan ve kurumda sağlıklı yemeğin garantisini Emin Catering sizlere sunuyor.

Yerinde yemek üretimi hizmetimizde müşterimizin talebi doğrultusunda aylık menüler oluşturuyoruz. Tüm üretim sürecinde kalite standartlarını ön planda tutarak, uzman gözetiminde yemeklerimizi hazırlıyoruz. Tüm bu ayrıcalıklardan faydalanmak için bizimle iletişim kurmanız yeterli.